• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Sonuç Mart 2024 - Kahve Kulübü Toplu Alım Etkinliği

Teşekkürler bu reçeteyi deneyeceğim. Bir de hangi suyu kullandınız ve değirmen olarak ne kullanıyorsunuz?
Rica ederim umarım memnun kalırsınız.Ben Tekir su kullandım,değirmen olarak K-Max kullanıyorum.
Bende cmd var, kmax 65 cmd'de 20'ye filan denk gelir diye düşünüyorum ama emin olamadım.
Ben de 20 civarı diye düşünüyorum.İlk demlemedeki hedef süre ve duyumsama verilerine göre ikinci demlemede öğütüm kalınlığını değiştirebilirsiniz.Simdiden afiyet olsun 😊

Son düzenleme:
Merhabalar , evet Honduras tükendi.
Yarın Yeni espresso eklenecek 500 GR olarak .

Selamlar Sevgili @Niji Coffee Co.

Honduras La Valentina yerine seçkiye eklenecek olan single origine dair web sitenizde herhangi bir bilgi göremedim. Planlarınız dahilinde ne zaman eklenecektir? Bilgi ve görüşlerinizi rica ederim.

Bugün Guatemala Finca Medina 7. günü diyerek bir demleme yapayım dedim abaca filtre 91C Nestle su kullandım. C3esp ile orta ince denebilecek bir öğütümde 1.5 klikte öğüttüm. Bloom + 2 döküş demleme yaptım fakat abaca filtreden mi sanırım kahve olduğu gibi suyu geçirdi neredeyse 1.45 gibi demleme bitti sanırım hario filtreyle denemem gerekiyor 😅
Bende birkaç deneme fırsatı buldum. Malum Ramazandan dolayı sadece iftardan sonra demleme yapabiliyoruz. 91C kahveyi biraz acıtıyor.
90C, C3S ile 13 klick, 13.5 gr. V60 Kasuya, Hario 100 lük paket.
50 gr bloom, 75+75gr. 2.05 e ulaştım.
Sonuç fena değil:)

Bende birkaç deneme fırsatı buldum. Malum Ramazandan dolayı sadece iftardan sonra demleme yapabiliyoruz. 91C kahveyi biraz acıtıyor.
90C, C3S ile 13 klick, 13.5 gr. V60 Kasuya, Hario 100 lük paket.
50 gr bloom, 75+75gr. 2.05 e ulaştım.
Sonuç fena değil:)
Şimdi bir kere daha demledim bu sefer 1.4.1 klik 90C hario kullandım 16/250gr su 50gr bloom + 100 + 100 şeklinde bitiş 2.25 çok daha tatmin edici oldu sonuç. Buradan demleyecek arkadaşlara da yardımcı olur belki.

Naturel Etiyopyacı olan ve Colombia, Anaerobik, fermente kahvelerden pek de haz etmeyen ben Colombia Alto Cielo Gesha, Rwanda Cyato, Clombia La Loma Geisha ile bu ayki 2.
siparişimi geçtim, ay sonu hedefim Sidra,Peru ve infinity 2. Daha önce bir kavurucudan hiç bu kadar alım yapmamıştım ama ilk siparişimdeki Matruşka 9, infinity 1 ve Rum Barell'ı o kadar keyifli tükettim ki gözüm kapalı aldım. Matruşka 9 ile yaptığım Türk kahvesi inanılmaz oldu, kokusu aroması harikaydı, matruşka 10' u kaçırdım alan arkadaşların yorumlarını çok merak ediyorum.Niji CD, Nutz ve Sezy ile birlikte artık favori kavurucularımdan.

@Alireza Razzaghzadeh

Müsait bir vaktinizde 12749 siparişinde bulunan kahveler için kavrum tarihi öğrenebilir miyim?

bolca kolaylıklar <3

Espresso için öneri var mı?

Alto cielo gesha niji’de 1900-2000 rakım gözüküyor ama tedarikçi fest’in sitesine gidince durum çok farklı (1450) rakım çıkıyor gözden kaçtığını umut ediyorum.

Geri