• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Kulübü Toplu Alımları Hakkında - ANKET EKLENMİŞTİR -

Anket sonuçları hk.

• Ay içerisinde zaman zaman "Firma a- Firma b" şeklinde oy sayılarını görmek isteriz.

Oy: 19 20.9%
  • Oy sayılarını ay sonunda anket sonuçlandığında öğrenmeliyiz!

Oy: 72 79.1%

• Kullanılan toplam oy
    91
  • Anket kapatılmış .

mvscoffee

Üye
İsim
Uğur Tunçer
Daha fazla  
İsim
Uğur Tunçer
Espresso Makinesi
Cafflano Kompresso
Değirmen
Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Kalita, Aeropress, Indian Woodneck, Syphon, French Press,Decanter v60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Buca
Twitter
mvscoffee
Arkadaşlar iyi geceler, her ay düzenlediğimiz toplu alımlar üzerinden bir çok öneri, şikayet, dilekler vb. şeyler yazılmakta. Bizler firma tanınırlığı ve butik işletmeciliklerinde ki operasyonlarını ilerletmek üzerine ilerliyoruz tabi anket sonuçları bazen değişkenlik göstermekte. Sizlerden aylık alım ile ilgili önerilerinizi bu başlık altında yazmanızı rica edicem gelişim, ilerleyiş ve işleyiş açısından ama lütfen şunu göz önünde bulundurarak yorumlarınızı yazınız bizler bunu gönüllü olarak yapıyoruz ve bu bizlerin bir meslek dalı değil o yüzden yorucu olmayan ekstra stres ve iş gücü gerektirmeyen önerileri dikkate alıcağız. Şimdiden teşekkürler ve bizleri her ay desteklediğiniz ve teşekkürlerinizi sunduğunuz için güzel yorumlarınızla onurlandırıp, seviçten utandırdığınız için her birinize teşekkür ederiz.

Yorum yazmadan önce şunu söylemeliyim. Dediğiniz gibi toplu alım konularında yorum, eleştiri, şikayet, dilek geliyor. Üzücü ki öyle olsun ya da olmasın, ankette seçilen ya da seçilmeyen, adı geçen geçmeyen kavurucu firma hedef alınıyormuş gibi oluyor.
Ayrı bir başlık altında konuyu kişi ve kurumlardan ayrı olarak konuşmanın daha yapıcı olacağını düşünüyorum. Bu nedenle başlık, açık fikirliliğiniz ve emekleriniz için teşekkür ederim.
Yorumlarımı yazmadan kafamda biraz toparlamak istiyorum. İlk fırsatta yazıya dökeceğim.

Öneri verirken ya da şikayette bulunurken bu organizasyonların neden gerçekleştiğini unutmayalım. Temel sebebi ucuza kahve almak değil, toplu bir şekilde kahve alıp birlikte yorumlamaktı. Ama son zamanlarda gelen şikayetlerin çoğu fiyat üzerine yoğunlaşmış durumda. Bu ilk çıkış ilkesini unutmadan hareker etmemiz daha sağlıklı olur gibi. Denediğimiz kahvelerin reçetelerine, yeni metotlarına, alınan tadım farklılıklarına odaklanmak daha sağlıklı olacak. Böylece hem birlikte bir etkinlik gerçekleştirdiğimiz için kahveden daha fazla keyif alacağız hem de kavuruculara da geri bildirimde bulunup olaya daha içinden dahil olabilicez. Bu etkinlikleri indirim odaklı olarak görürsek pek bir şeye ulaşamayacağız sonuçta.

Bence elestirileri cok ciddiye aliyoruz. Herzaman elestiri olacaktir. Sonucta %25 istediyse, diger %75 istemedi demektir.
Aslinda burda diger baska baska oy kullananlar bu %25 e saygılı olacak.
Bu kadar basit.

Xenforo’nun çok güzel anket eklentileri var. Ucuz yollu bir tanesi satın alınabilir ve buna şahsen, maddi anlamda destek de olurum. Genel olarak izlenimim (rahatsız olmasam da); insanların anket hakkında yorum yaparken diğer kullanıcıların seçimlerini etkilediği yönünde eleştiriler geliyor. Böyle bir eklenti ile herkes sadece seçimini yapıp konudan çekilebilir. Ya da aylık anket konusunun sadece oy verdikten sonra görünür olmasını sağlayacak bir eklenti de araştırılabilir. Aklıma gelen çözüm önerisi budur. Bunun haricinde sistem bence gayet temiz ilerliyor. Sayenizde çokça fazla kahve tecrübe ettim. Her ne kadar kendim reçete oluşturup, yorum yapabilecek yeterlilikte olamasam da, okuduğum yorumlardan çokça çıkarım yapıp kendimi geliştirebiliyorum. Minnettarım.

Bence elestirileri cok ciddiye aliyoruz. Herzaman elestiri olacaktir. Sonucta %25 istediyse, diger %75 istemedi demektir.
Bu kadar basit.
Hocam 1 yada 2 eleştiri olsa görmezden geliriz ama birden fazla olunca açıkçası ben kırılıyorum yani keyifle yürütüyoruz bizim wp gruplarını görseniz normal iş hayatından daha eğlenceli geçiyor ama yorumları okuyunca üzülüyoruz ekip olarak

Bence siz cok buyuk buyuk firsat sunuyorsunuz. %20-%25 indirimden bahsediyoruz bu cok buyuk nimet ve bunu karsiliksiz yapiyorsunuz. Bence siz kirilacak son kisiniz burada.
Dedigim gibi ne yaparsaniz yapin %75 herzaman elestirecektir istekleri gerceklesmedigi icin.
Ayrica ilk degil son degil bir sonraki ay yine anket var. Cogunluk yine sececek.
Ben kendi adima bu anketi duzenleyenlere, hangi firma ciktigindan bagimsiz bir sekilde tesekkuru borc bilirim.

Bence siz cok buyuk buyuk firsat sunuyorsunuz. %20-%25 indirimden bahsediyoruz bu cok buyuk nimet ve bunu karsiliksiz yapiyorsunuz. Bence siz kirilacak son kisiniz burada.
Dedigim gibi ne yaparsaniz yapin %75 herzaman elestirecektir istekleri gerceklesmedigi icin.
Ayrica ilk degil son degil bir sonraki ay yine anket var. Cogunluk yine sececek.
Ben kendi adima bu anketi duzenleyenlere, hangi firma ciktigindan bagimsiz bir sekilde tesekkuru borc bilirim.
Çok sağolasınız cidden bu güzel yorumlarınız için.

Bu kadar basit.
Churchill. Kendisini sevmem ama güzel söylemiş.

“Criticism may not be agreeable, but it is necessary. It fulfils the same function as pain in the human body; it calls attention to the development of an unhealthy state of things. If it is heeded in time, danger may be averted; if it is suppressed, a fatal distemper may develop."

Boyle bir anket sistemine gecilebilir.

zor olacaksa su anki ankette 2 oy hakkimiz olsa daha fazla kisinin istegi en cok oyu alir diye dusunuyorum

Boyle bir anket sistemine gecilebilir.

zor olacaksa su anki ankette 2 oy hakkimiz olsa daha fazla kisinin istegi en cok oyu alir diye dusunuyorum
Hocam üstteki anketler biraz adaletsiz gibi geldi bizlere birde bir tıkta fazla uğraşı mevcut.
2 oy kullanma zor şuan bile analizlerde bazı arkadaşlar diğer e posta hesapları ile oy kullanıyor yani forum nicklerinden yakalanıyorlar normal şartlarda oy oranları daha fazla olur ama analiz sonra %2-4 arası düşüyor oylar

Öncelikle emekleriniz çok kıymetli, sayenizde yeni kahveler denemek için fırsatımız oluyor, çok teşekkürler.

@uralavci Bey'e katılıyorum. Böyle bir eklenti alınacak olursa ben de elimden geldiğince destek olurum.

Bunun dışında, anket sonuçlarında eleme yapmak için nasıl bir yol izliyorsunuz? Kullanıcı adı üzerinden mi yoksa mail üzerinden mi kontrol ediyorsunuz? Bu kısımda neler yaptığınızdan bahsederseniz belki iş yükünüzü azaltacak çözümler gelebilir.

Son düzenleme:
Önceki gördüğüm toplu alımlarda mesela 3 kahve verildiyse 1 tanesi ortalama veya bir tık altı geliyor oluşuydu . Benim aklıma gelen fikir tek firma yerine iki firma olması . Bunu diyorum çünkü müşteriyi çekme rekabeti , iki firma olursa daha çok ilgiyi çekebilmek için mesela olmayan ya da atıyorum 1-2 hafta sonra çıkacak güzel kahveleri öne sürmeye ve daha ucuza sunmaya çalışacaklardır . Hani birazcık rekabet katılmalı bence bu işin içine . Benim önerim bu şekilde diğer arkadaşların fikirlerini de merak ediyorum .

Öncelikle emekleriniz çok kıymetli, sayenizde yeni kahveler denemek için fırsatımız oluyor, çok teşekkürler.

@uralavci Bey'e katılıyorum. Böyle bir eklenti alınacak olursa ben de elimden geldiğince destek olurum.

Bunun dışında, anket sonuçlarında eleme yapmak için nasıl bir yol izliyorsunuz? Kullanıcı adı üzerinden mi yoksa mail üzerinden mi kontrol ediyorsunuz? Bu kısımda neler yaptığınızdan bahsederseniz belki iş yükünüzü azaltacak çözümler gelebilir.
forum nickleri üzerinden analiz yapılıyor oy veren arkadaşların nickleri forum içinde aranıp eşleşme çıkarsa oyu sayılıyor yoksa oyu siliniyor yada aynı nick ile birden fazla e posta ile oy kullanımı olduysa 1 tanesi dışında diğer oylarını siliyoruz excel tablosu üzerinden ilerliyor tabi bu olay

Önceki gördüğüm toplu alımlarda mesela 3 kahve verildiyse 1 tanesi ortalama veya bir tık altı geliyor oluşuydu . Benim aklıma gelen fikir tek firma yerine iki firma olması . Bunu diyorum çünkü müşteriyi çekme rekabeti , iki firma olursa daha çok ilgiyi çekebilmek için mesela olmayan ya da atıyorum 1-2 hafta sonra çıkacak güzel kahveleri öne sürmeye ve daha ucuza sunmaya çalışacaklardır . Hani birazcık rekabet katılmalı bence bu işin içine . Benim önerim bu şekilde diğer arkadaşların fikirlerini de merak ediyorum .
Bizim amacımız ucuza kahve yada rekabet olması değil ama bizler her ay normal alımlarımız dışında forum içinde ortak tadımlar yapıp alternatif demleme yöntemlerini deneyimlemek tabi şuan çoğunluğun talebi uygun fiyata kahve onu da firmalar ile görüşürken göz önünde tutmak durumunda kalıyoruz sonra baya laf yiyoruz hem biz hem firma :D

2 firma olayında bunu üstteki açıklamamdan kaynaklı iletiyorum ama celcius coffee roastery gibi teklifler sunabilirler firmalar sonuçta biz onlara hayır biz teklif istiycez demiyoruz biraz onlarda bunu göz önünde tutup kendi taleplerini oluşturabilirler.

forum nickleri üzerinden analiz yapılıyor oy veren arkadaşların nickleri forum içinde aranıp eşleşme çıkarsa oyu sayılıyor yoksa oyu siliniyor yada aynı nick ile birden fazla e posta ile oy kullanımı olduysa 1 tanesi dışında diğer oylarını siliyoruz excel tablosu üzerinden ilerliyor tabi bu olay
Ne kadar zamanınızı alıyor bilmiyorum. Gerekirse bu süreci otomatik yapıcak çözümler üzerine çalışabilirim.

Aslında en sağlıklısı @uralavci nında bahsettiği gibi anketi bir şekilde forum içinden gerçekleştirmek. Bu tarz kontrol işlerini de elemine edilmiş olur.

Ne kadar zamanınızı alıyor bilmiyorum. Gerekirse bu süreci otomatik yapıcak çözümler üzerine çalışabilirim.

Aslında en sağlıklısı @uralavci nında bahsettiği gibi anketi bir şekilde forum içinden gerçekleştirmek. Bu tarz kontrol işlerini de elemine edilmiş olur.
Forum yönetimi ile görüşme sağlarız bu konu ile ilgili fakat ilk başladığımızda baya uzun sürüyordu fakat sonra çözdükten sonra 1-2 saatte bitiyor hatta bazen 1 saatten az sürüyor ilk başta tek tek forumdan arıyorduk sonra baya işsiz anımızda excelde forum üyelerini ekledim güncel bi şekilde de devam ediyorum oradan ctrl f ile bakıyorum

Bizim amacımız ucuza kahve yada rekabet olması değil ama bizler her ay normal alımlarımız dışında forum içinde ortak tadımlar yapıp alternatif demleme yöntemlerini deneyimlemek tabi şuan çoğunluğun talebi uygun fiyata kahve onu da firmalar ile görüşürken göz önünde tutmak durumunda kalıyoruz sonra baya laf yiyoruz hem biz hem firma :D

2 firma olayında bunu üstteki açıklamamdan kaynaklı iletiyorum ama celcius coffee roastery gibi teklifler sunabilirler firmalar sonuçta biz onlara hayır biz teklif istiycez demiyoruz biraz onlarda bunu göz önünde tutup kendi taleplerini oluşturabilirler.
Yani genel olarak ekonomi konusunda liberal görüşteyim ama büyük ihtimal alım için anlaşma yapılırken tahmini şu kadar kişi alacak sözü veriliyordur ondan dolayı dediğim fikir biraz olmaz . Ya aslında öyle dememin sebebi mesela örnek olarak atıyorum A firmasıyım ben ve B firmasıda seçildi . Belli kahveleri alım için öne süreceğim ama aklımda her zaman takılır acaba benden daha iyi kahveler mi sundu eğer aynı kahvelerse daha ucuza mı verdi gibi fikirler takılırdı ve iyi bir algı oluşturmak için hem elimdeki en iyi kahveyi hem de beni zarara sokmadan verebileceğim min fiyatı vermeye çalışırdım . Her ne kadar indirim yapıldığına bakmak istemesekte kahve lükse kaçmaya başladı keşke ekonomik şartlar izin verseydi .

Üyelik zamanımdan beri gördüğüm kadarı ile, her ay yapılan anket konusunda benzer öneriler yada aynı konu hakkında görüşler geliyor. Hatta benzer sebeblerden neredeyse her ay alım konusunda bir gerginlik yada tartışma ortamı oluşuyor.

Bence aylık alımın niçin yapıldığı ve nasıl uygulandığı ayrı bir başlıkta anlatılırsa; hem öneri yapmadan önce mevcut düzenin nasıl ve neden olduğu daha net anlaşılır. Hem de yeni üyelerin hızlıca okuyup bilgi sahibi olacağı bir kaynak olmuş olur. Aylık alımını düzenleyen arkadaşlar detaylı olarak bir çok soruyu ve öneriyi açıklıyorlar gerektiğinde. Fakat geçmiş aylarda yapılan bu açıklamalar konular içinde kayboluyor. Benzer sorular her ay yineleniyor.

Geri