• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Favori kıtanız?

Favori Kıtanız?

• Afrika

Oy: 182 71.7%
  • Amerika

Oy: 65 25.6%
  • Asya

Oy: 7 2.8%

• Kullanılan toplam oy
    254
Merhaba arkadaşlar. Genel olarak hangi kıtadaki kahveleri seviyorsunuz?

Ben başta Afrika'dan uzak duruyordum. Daha sonra beğenmeye başladım. Amerika'da ise her zaman güzel çekirdekler çıkmıyor ama çıkınca da çok iyileri denk geliyor. Asya çekirdeklerini çok denemediğim için yorum yapamayacağım.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Genel olarak hangi kıtadaki kahveleri seviyorsunuz?

Ben başta Afrika'dan uzak duruyordum. Daha sonra beğenmeye başladım. Amerika'da ise her zaman güzel çekirdekler çıkmıyor ama en çıkınca da çok iyileri denk geliyor. Asya çekirdeklerini çok denemediğim için yorum yapamayacağım.

not: Bir de anket açacaktım. Nereden açıldığını bulamadım.

Anket oluşturdum, başka seçenek eklemek istersen “konuyu düzenle” kısmında “anket oluştur” seçeneği var 👍🏻

seçeneklerden afrika'yı seçtim ve favori kıtam. ancak kaliteli amerika kahveleri de çok iyi oluyor.

Belli aralıklarla değişiklik olması için afrika kahvelerine yöneliyorum ama normalde amerika kahvelerinin klasik tatlarını daha çok seviyorum🙂 İyi kahveden anlayan arkadaşlarımızın genel eğilimini görmek adına iyi bir anket olmuş

Favorim Afrika Her Türlü.

Aklımda kalan çekirdeklere bakınca: Salvador, Guatemala, Etiyopya... Ameriga diyorum 🌎

Afrika kahveleri ki özellikle Kenya favorim. Güney Amerikadan net olarak Peru derim.
Colombianın bazılarını severim. Ben kahve gibi kahve olan yani yoğun gövdeli kahveleri sevmiyorum. Kahve dediğin floral, şurubumsu olmalı ( kendi görüşüm )

Çiçeksi, tatlı, şurubumsu ve parfüm gibi kokan kahveleri daha çok seviyorum. Genelde doğal işlenmiş kahvelerde bunlara denk geliyorum. Özellikle Etiyopya... Kenya'nın güzelini bulursam bardağı yalayarak içerim :) Bazı Güney Amerika kahveleri de deneysel metotlar ile işleniyorlar ve çok belirgin kendine has tatlar barındırıyorlar.

Kakao, çikolata tatları baskın ve yüksek gövdeli ağdalı kahveler bana çok fazla hitap etmiyor.

Çiçeksi, tatlı, şurubumsu ve parfüm gibi kokan kahveleri daha çok seviyorum. Genelde doğal işlenmiş kahvelerde bunlara denk geliyorum. Özellikle Etiyopya... Kenya'nın güzelini bulursam bardağı yalayarak içerim :) Bazı Güney Amerika kahveleri de deneysel metotlar ile işleniyorlar ve çok belirgin kendine has tatlar barındırıyorlar.

Kakao, çikolata tatları baskın ve yüksek gövdeli ağdalı kahveler bana çok fazla hitap etmiyor.
damak tadlarımız aynı :) kenyanın güzeline biat edilir

Genelde Afrika, Etiyopya ve Kenya, ancak iyi bir Kolombiya'ya, Guatemala'ya, Brezilya'ya, Peru'ya, Costa Rika'ya, hele hele Panama'ya kim hayır diyebilir ki!

Moderatörün son düzenlenenleri:
Afrika diyorum. Kenya ve Etiyopya kahvelerini severek içiyorum.

Geri