• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Favori kıtanız?

Favori Kıtanız?

• Afrika

Oy: 117 72.7%
  • Amerika

Oy: 40 24.8%
  • Asya

Oy: 4 2.5%

• Kullanılan toplam oy
    161

gergingörünüşlüadam

İyi Bilinen Üye
Merhaba arkadaşlar. Genel olarak hangi kıtadaki kahveleri seviyorsunuz?

Ben başta Afrika'dan uzak duruyordum. Daha sonra beğenmeye başladım. Amerika'da ise her zaman güzel çekirdekler çıkmıyor ama en çıkınca da çok iyileri denk geliyor. Asya çekirdeklerini çok denemediğim için yorum yapamayacağım.

not: Bir de anket açacaktım. Nereden açıldığını bulamadım.

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Merhaba arkadaşlar. Genel olarak hangi kıtadaki kahveleri seviyorsunuz?

Ben başta Afrika'dan uzak duruyordum. Daha sonra beğenmeye başladım. Amerika'da ise her zaman güzel çekirdekler çıkmıyor ama en çıkınca da çok iyileri denk geliyor. Asya çekirdeklerini çok denemediğim için yorum yapamayacağım.

not: Bir de anket açacaktım. Nereden açıldığını bulamadım.

Anket oluşturdum, başka seçenek eklemek istersen “konuyu düzenle” kısmında “anket oluştur” seçeneği var 👍🏻

thewind

Aktif Üye
İsim
Ali
Daha fazla  
İsim
Ali
Değirmen
C40 / Lido-3 / Baratza Virtuoso
Ekipmanlar
V60 /Origami Dripper / Aeropress / Americanpress / Mokapot / Kruve / Gabi Master B
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Maltepe
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kartal
seçeneklerden afrika'yı seçtim ve favori kıtam. ancak kaliteli amerika kahveleri de çok iyi oluyor.

Harmanyeri

Aktif Üye
İsim
Hamza
Daha fazla  
İsim
Hamza
Espresso Makinesi
Philips EP2231/40
Değirmen
Commandante C40, Eureka Mignon Crono, Molent g50
Ekipmanlar
Konchero gooseneck kettle, Kalita wave, V60, Delter Coffee Press, Moccamaster
Belli aralıklarla değişiklik olması için afrika kahvelerine yöneliyorum ama normalde amerika kahvelerinin klasik tatlarını daha çok seviyorum🙂 İyi kahveden anlayan arkadaşlarımızın genel eğilimini görmek adına iyi bir anket olmuş

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut G1 ve Timemore Chestnut C1
Ekipmanlar
V60-V60 İmmersion-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso-Beko 2170 Espresso Makinası
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Favorim Afrika Her Türlü.

HaLiL

İyi Bilinen Üye
İsim
İbrahim Halil
Daha fazla  
İsim
İbrahim Halil
Espresso Makinesi
Cafelat Robot
Değirmen
C40+RedClix👎🏻, 1Zpresso K-Plus👍🏻, Sözen♾
Ekipmanlar
Kalita 155, V60(plastik+İmmersion), Delter Press, Espro, Stagg Ekg
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Gaziantep
Aklımda kalan çekirdeklere bakınca: Salvador, Guatemala, Etiyopya... Ameriga diyorum 🌎

jackjoker

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Ekipmanlar
Delter Coffee Press, Aeropress, Comandante c40, V60, Konchero, Hario Tarti
Afrika kahveleri ki özellikle Kenya favorim. Güney Amerikadan net olarak Peru derim.
Colombianın bazılarını severim. Ben kahve gibi kahve olan yani yoğun gövdeli kahveleri sevmiyorum. Kahve dediğin floral, şurubumsu olmalı ( kendi görüşüm )

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Çiçeksi, tatlı, şurubumsu ve parfüm gibi kokan kahveleri daha çok seviyorum. Genelde doğal işlenmiş kahvelerde bunlara denk geliyorum. Özellikle Etiyopya... Kenya'nın güzelini bulursam bardağı yalayarak içerim :) Bazı Güney Amerika kahveleri de deneysel metotlar ile işleniyorlar ve çok belirgin kendine has tatlar barındırıyorlar.

Kakao, çikolata tatları baskın ve yüksek gövdeli ağdalı kahveler bana çok fazla hitap etmiyor.

jackjoker

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Ekipmanlar
Delter Coffee Press, Aeropress, Comandante c40, V60, Konchero, Hario Tarti
Çiçeksi, tatlı, şurubumsu ve parfüm gibi kokan kahveleri daha çok seviyorum. Genelde doğal işlenmiş kahvelerde bunlara denk geliyorum. Özellikle Etiyopya... Kenya'nın güzelini bulursam bardağı yalayarak içerim :) Bazı Güney Amerika kahveleri de deneysel metotlar ile işleniyorlar ve çok belirgin kendine has tatlar barındırıyorlar.

Kakao, çikolata tatları baskın ve yüksek gövdeli ağdalı kahveler bana çok fazla hitap etmiyor.
damak tadlarımız aynı :) kenyanın güzeline biat edilir

mimds

İyi Bilinen Üye
İsim
Denizhan
Genelde Afrika, Etiyopya ve Kenya, ancak iyi bir Kolombiya'ya, Guatemala'ya, Brezilya'ya, Peru'ya, Costa Rika'ya, hele hele Panama'ya kim hayır diyebilir ki!

Son düzenleme:

kavebit

İyi Bilinen Üye
İsim
Mehmet
Daha fazla  
İsim
Mehmet
Espresso Makinesi
Cafelat Robot
Değirmen
Comandante, Timemore Slim
Ekipmanlar
Cafelat Robot, V60, Kalita, Chemex, Origami, Torch Mountain Dripper, Aeropress, Delter, Soy, Kompresso..
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Altındağ
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya
Afrika diyorum. Kenya ve Etiyopya kahvelerini severek içiyorum.